A Belvárosi Közösségi Tér működésének a kezdetektől fogva két fő módszertani alappillére a meseterápia és a pszichodráma, melyek kapcsán intézményünk 2022-ben több szakmai fórumon is képviseltette magát.
A Belvárosi Közösségi Térben mindenki nagyon elhivatottan és odaadóan dolgozik, szívből szereti a szakmáját, hivatását. Munkatársaink mellett számos szakember segíti működésünket, akik a maguk területén mind kiemelkedőek, elismertek, és egyéb egyesületekben, szakmai fórumokon is megjelennek. A szakmai együttműködés munkánk fontos része, így tudunk folyamatosan megújulni, újabb csoportokat indítani, egyre szélesebb körű szolgáltatásrendszert működtetni.
Április 30-án, a Metamorphoses Meseterápiás Egyesület helyben megrendezett szakmai napján átvehettük a Meseterápiás Gyakorló Intézmény címről szóló oklevelet. Kreil Melindával, az egyesület elnökével ti is többször találkozhattatok már, hiszen több foglalkozást – Szenior mesemondó csoportot, Családi mesedélutánokat -, sőt tábort is vezet nálunk, Szirtes-Szabó Katával együttműködve. Az áprilisi eseményről cikkünket honlapunkon olvashatjátok.
2022. november 18-án intézményünk helyet adott az alkotó-fejlesztő meseterápiás munkacsoport első szakmai műhelyének is. Az Aranykút meseterápiás műhely negyedévente egyszer szakmai támogatást nyújt az egyesületi tagoknak, és lehetőséget biztosít a tapasztalatcserére. Büszkék vagyunk rá, hogy részt vehetünk az Egyesület szakmai életében és teret adhatunk a szakemberek együttműködésének, fejlődésének.
A Belvárosi Közösségi Tér foglalkozásainak jelentős része innovatív módon a meseterápia és/vagy a pszichodráma eszköztárát veszi alapul, azokat ötvözi. Erről, közelebbről a Tűzmadár táborról Papp-Huszár Anikó gyermeknevelési szabadságon lévő szakmai vezető és Kubovics-Juhász Csilla prevenciós szakmai vezető tartottak előadást a Kende Hanna Gyermekpszichodráma Egyesület szeptemberi szakmai találkozóján.