Aktuális, Egyéb
Leave a comment

Angol nyelvi képzésen vehetnek részt munkatársaink – GINOP PLUSZ 3.2.1-21

A Segítő Kezek az Aktív Évekért Közhasznú Nonprofit Kft. a GINOP Plusz-3.2.1-21 „A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül” elnevezésű munkaerőpiaci program keretében összesen 1 920 000 forint feltételesen vissza nem térítendő támogatásban részesült, amelynek köszönhetően 8 fő munkavállalónk 100-100 órás angol nyelvi képzésben részesül 2025. január 15. és 2025. november 20. között.

A program forrását az Európai Szociális Alap+ és Magyarország költségvetése
társfinanszírozásban biztosítja.

A kedvezményezett neve
Segítő Kezek az Aktív Évekért Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (továbbiakban: Segítő Kezek Kft.)

A képzés elnevezése és célja
Angol nyelvi képzés, amelynek célja, hogy a Segítő Kezek Kft. munkavállalói hatékonyabban kommunikáljanak a Belvárosi Közösségi Térbe járó, nem magyar anyanyelvű vendégekkel.

A szerződött támogatás összege
1 920 000 Ft

A projekt részletes bemutatása
A Segítő Kezek Kft. 8 fő munkavállalója – két csoportra bontva – 100-100 órában (45 perces tanórákon) vehetnek részt angol nyelvi képzésben, amelynek helyszíne a Belvárosi Közösségi Tér (1051 Budapest, Mérleg utca 9.). Az oktatást a KATEDRA Kft. végzi. A képzési időszak: 2025.01.15 – 2025.11.20.

A megszerezhető kompetencia:
Szövegértés – Hallás utáni értés: Megérti a világos, mindennapi beszéd lényegét, ha olyan témákról esik szó, mint a munka, a tanulás, a szabadidő, stb. Ki tudja szűrni a lényeget azokból a rádió- és tévéadásokból, amelyek aktuális eseményekről, szakmai vagy érdeklődési körének megfelelő témákról szólnak, és ha eléggé lassan és tagoltan beszélnek.
Szövegértés – Olvasás: Megérti a főként köznyelven, vagy a munkájához közvetlenül kapcsolódó szaknyelven megírt szövegeket. Magánlevélben megérti az események, érzelmek vagy kívánságok leírását.
Beszéd – Társalgás: Elboldogul a legtöbb olyan nyelvi helyzetben, amely utazás során adódik. Felkészülés nélkül részt tud venni az ismert, az érdeklődési körének megfelelő, vagy a mindennapi témákról (pl. család, szabadidő, tanulás, munka, utazás, aktuális események) folyó társalgásban.
Beszéd – Folyamatos beszéd: Egyszerű kifejezésekkel tud beszélni élményekről, eseményekről, álmairól, reményeiről és céljairól. Röviden is meg tudja magyarázni, indokolni véleményét és terveit.
Írás: Egyszerű, folyamatos szövegeket tud alkotni olyan témákban, amelyeket ismer, vagy érdeklődési körébe tartoznak. Élményeiről és benyomásairól magánleveleket tud írni.
Szövegértés – Hallás utáni értés: Megérti a hosszabb beszédeket és előadásokat, illetve még a bonyolultabb érveléseket is követni tudja, amennyiben a téma számára elég ismert. Többnyire megérti a híreket és az aktuális eseményekről szóló műsorokat a tévében. Általában érti a filmeket, ha a szereplők köznyelven beszélnek.
Szövegértés – Olvasás: El tudja olvasni azokat a cikkeket és beszámolókat, amelyek jelenkori problémákkal foglalkoznak, és szerzőjük véleményét, nézetét fejtik ki. Megérti a kortárs irodalmi prózát.
Beszéd – Társalgás: Az anyanyelvi beszélővel természetes, könnyed és közvetlen kapcsolatteremtésre képes. Aktívan részt tud venni az ismert témákról folyó társalgásban, úgy, hogy közben érvelve kifejti a véleményét.
Beszéd – Folyamatos beszéd: Világosan és kellő részletességgel fejezi ki magát számos, érdeklődési körébe tartozó témában. Ki tudja fejteni a véleményét valamely aktuális témáról úgy, hogy részletezi a különböző lehetőségek előnyeit és hátrányait.
Írás: Világos és részletes szövegeket tud alkotni az érdeklődési körébe tartozó számos témáról. Tud olyan dolgozatot vagy beszámolót írni, amely tájékoztat, érveket és ellenérveket sorakoztat fel valamiről. Levélben rá tud világítani arra, hogy milyen jelentőséget tulajdonít az eseményeknek, élményeknek.

A képzés tervezett befejezési dátuma
2025.11.20.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük