Aktuális, Szakmai cikkek
Leave a comment

Kenguru baba-mama torna

A Kenguru baba-mama torna az újdonsült anyukáknak nyújt lehetőséget a testmozgásra és a közös élményre. A zenés mozgásfejlesztő foglalkozás 6 hetes – 3 éves korú gyermekeknek és anyukájuknak ajánlott. A torna a szülés utáni regenerálódást követően finom rávezetésül szolgál a rendszeres mozgásra.

Célkitűzéseink

A várandósság alatt a testünkben kialakulhatnak különböző degeneratív mozgásszervi problémák és sérült területek, ilyenek a megsüllyedt talpi harántboltozat, a szétnyílt hasizom, vagy a medencefenék izmainak gyengülése. Ezen területek regenerációján dolgozunk különböző mozgástechnikákkal, valamint javítjuk a test állóképességét.

A normál, neutrális testhelyzet visszaállítása után nagy hangsúlyt fektetünk az alakformálásra is, melynek célja az egészség megőrzése mellett a nők önbizalmának növelése és nőiességük újraélesztése.

Céljaink között szerepel, hogy a babák hozzászokjanak ahhoz, hogy édesanyjuk rendszeresen tornázni fog vele és mellette. Mindez mindkettőjük számára egyfajta „endorfinbomba” lehet. A torna az anya és a baba minőségi együtt töltött ideje, ahol fontos szempont a baba-mama kapcsolat építése szórakoztató módon.
A foglalkozás egyben remek szocializációs lehetőség a gyerekek és az anyukák számára is, hiszen az edzés előtt vagy után alkalmunk nyílik megosztani egymással mindennapi élményeinket, nehézségeinket is.

Mi történik a foglalkozásokon?

Az edzések bemelegítéssel kezdődnek, majd keringésfokozó gyakorlatokat végzünk álló helyzetben, ezután a kritikus női zónákra helyezzük a hangsúlyt. A gyakorlatokat mindenki egyéni állapotához igazítjuk, a kivitelezésébe pedig bevonjuk a gyerekeinket is.

A gyakorlatok végrehajtása alatt a gyerekek különböző testhelyzetekbe kerülnek édesanyjuk által, ami segíti az ő mozgásfejlődésüket, valamint kognitív képességeik fejlődését is. Ha épp nincsenek fizikai kontaktban velünk, akkor egymással és a teremben lévő játékokkal tudják jól érezni magukat. Az edzést alapos nyújtással fejezzük be, és ha a kicsik is engedik, relaxációval fejezzük be a foglalkozást. Kiemelt szerepe van a jó légzéstechnika elsajátításának is, amit az órán rendszeresen gyakorlunk

“Gyerekek, főleg fiatalon, rendkívül pontosan lemásolják az idősebbek szavait és tetteit, általában anékül, hogy észrevennénk. Ezért a legjobb, amit tehetsz gyermeked érdekében, ha jó követendő példává válsz.” – mondja Alevtina Sevcsenko pszichológus

Tornázz Te is szeretettel!

Szabó-Szenczi Zsuzsi

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük